V indywidualne zawody strzeleckie o PUCHAR FIRMY "DELTA OPTICAL" w dniu 30 czerwca 2018

REGULAMIN V - TYCH INDYWIDUALNYCH ZAWODÓW STRZELECKICH o Puchar FIRMY „DELTA OPTICAL”  w dniu 30 czerwca 2018 roku

(WG CENTRALNEGO TERMINARZA ZAWODÓW STRZELECKICH POLSKIEGO ZWIĄZKU ŁOWIECKIEGO)

I. Organizator:

 1. Polski Związek Łowiecki, Zarząd Okręgowy we Włocławku.
 2. Firma „DELTA OPTICAL”.
 3. Komisja Strzelecka Okręgowej Rady Łowieckiej we Włocławku

II. Celem zawodów jest:

 1. Sprawdzenie i podnoszenie umiejętności strzeleckich członków Polskiego Związku Łowieckiego.
 2. Upowszechnianie strzelectwa myśliwskiego wśród myśliwych i społeczeństwa.
 3. Wyłonienie zwycięzców w klasie otwartej.
 4. Integracja myśliwych.
 5. Promocja produktów Firmy „DELTA OPTICAL”.

III. Uczestnictwo w zawodach:

W zawodach uczestniczyć mogą wyłącznie członkowie Polskiego Związku Łowieckiego, bez względu na posiadaną klasę strzelecką (powszechną lub mistrzowską), pod warunkiem uiszczenia wpisowego w wysokości 130,00 złotych i wcześniejszego zgłoszenia swojego uczestnictwa w Biurze ZO PZŁ we Włocławku (tel./fax 54 / 411 17 81 lub email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) podając następujące dane osobowe : imię i nazwisko zawodnika, numer legitymacji PZŁ oraz posiadaną klasę strzelecką.

IV. Termin, miejsce i program zawodów:

 1. Zawody odbędą się na strzelnicy sportowo – myśliwskiej we Włocławku-Ostrowach (Miasto Włocławek) – w dniu 30 czerwca (SOBOTA) 2018 roku.
 2. Godzina 7:30 rejestracja zawodników i wydawanie numerów startowych.
 3. Godzina 8:00 uroczyste otwarcie zawodów.
 4. Od godziny 8:30 rozpoczęcie strzelań.

V. Zawody są przeprowadzane zgodnie z obowiązującymi w Polskim Związku Łowieckim „Prawidłami strzelań myśliwskich” i obejmują pełen wielobój składający się z czterech konkurencji śrutowych i dwóch kulowych, w tym:

Konkurencje śrutowe:

 • Oś myśliwska – 5 rzutków pojedynczych, strzelanych na pięciu stanowiskach strzeleckich z miejsca, 5 dubletów strzelanych na pięciu  stanowiskach z miejsca i 5 rzutków pojedynczych, strzelanych na ścieżce strzeleckiej z podchodu,
 • Krąg myśliwski – seria 20 rzutków (8 pojedynczych i 6 dubletów  na siedmiu stanowiskach),
 • Zając w przebiegu – 10 przebiegów w dwóch seriach - pięć ze strony prawej na lewą i pięć ze strony lewej na prawą lub w odwrotnej kolejności,
 • Przeloty – 10 rzutków (4 pojedynczych i 3 dubletów),  strzelanych z trzech stanowisk jako pojedyncze i z trzech stanowisk, jako dublety, z dziesiątym rzutkiem strzelanym z wybranego przez zawodnika stanowiska.

Konkurencje kulowe:

 • Dzik w przebiegu - jedna seria 10 przebiegów przemiennych – kolejno ze strony prawej na lewą i ze strony lewej na prawą,
 • Rogacz/lis - 10 strzałów : strzelanie do dwóch makiet seriami po pięć strzałów ze słupka stałego i po pięć strzałów z pastorału w dowolnej kolejności i do dowolnej makiety. Zawodnik rozpoczynając strzelanie ze słupka stałego oddaje serię pięciu strzałów do dowolnej makiety i następnie pięć strzałów z pastorału w taki sposób , że do każdej makiety oddaje wyłącznie po pięć strzałów.

Czytaj więcej